Milyen káros hatásokkal jár a tartalommarketing stratégia hiánya?
Sok hazai vállalkozás kénytelen szembesülni azzal, hogy a tartalommarketingjük csupán ad hoc jellegű dolgokból áll, nem pedig előre megtervezett stratégiából.
A „mindenképpen menjen ki valami a héten” jellegű utasítások gyakran csak látszattevékenységet eredményeznek.
A felszínesen készített tartalmak mögött az a téves elképzelés rejlik, hogy „hátha látja valaki”. De valójában nincs mögötte semmilyen cél, így a tartalom sem lesz eredményes. Itt jön képbe például a 7Blog tartalommarketing stratégiája.
Mi történik stratégia nélkül?
Amikor egy tartalmat nem azért teszünk közzé, mert az valóban értéket közvetít vagy stratégiai fontosságú, az általában nem ér el figyelmet. A középszerű, gyorsan összedobott bejegyzések nem kapnak promóciót, hiszen maguk az alkotók sem büszkék rájuk.
Hiába gondolják, hogy talán így elérnek valakit, ha sem a tartalomnak, sem pedig a célközönségnek nincsenek meg a megfelelő meghatározásai, annak az eredménye is nulla lesz.
A forgalom hiánya és annak következményei
A gyenge tartalmak nem vonzanak látogatókat, és mivel a közösségi hálózatok felhasználói már eleve minőségi kontentekhez vannak szokva, nem keltik fel senki érdeklődését. Ráadásul a keresőmotorok robotjai is alacsony minőségűnek ítélik ezeket, így az organikus elérés is elmarad.
Nézzünk meg egy példát: végy egy céget, ami minden héten kitesz egy újabb “valamit” ahelyett, hogy megfelelő tartalommarketing stratégiát dolgozna ki! A kezdeti forgalom elenyésző, idővel pedig egyre inkább visszaesik. Így az oldal rengeteg elfelejtett, értéktelen tartalommal lesz tele, ami sehogy sem járul hozzá a vállalkozás sikeréhez.
A megoldás: átgondolt stratégia
Ha valóban hatékony szeretnél lenni, az első lépés, hogy felismered: csak azért tartalmat készíteni, hogy legyen valami kint, nem vezet sehová. A 7Blog csapatának is abban rejlik az ereje, hogy átgondolt stratégiákat alakítanak ki a szövegírástól kezdve a marketing automatizálásáig, nem pedig a „csak legyen valami” taktikát követik.
Elkerülhetetlen, hogy alaposan végiggondold, kinek és miért szeretnél kommunikálni. Készíts egy kulcsszó listát, mely alapja lehet annak, hogy milyen típusú tartalmakat érdemes előállítanod! Térképezd fel, hogyan keresnek az emberek, milyen kulcsszavakhoz kapcsolódó tartalom gyakorolhat pozitív hatást a látogatások számának alakulására.
Hogyan viheted előre a stratégiádat?
Gondolj a tartalmaidra különböző célközönségi szinteken. A tájékoztató jellegű, általános posztok a tölcsér tetején foglalnak helyet. Specifikus, célzott cikkeket készíts a tölcsér közepére, míg az értékesítési, konverziós tartalmak a legalsó szinten kapjanak helyet. Határozd meg, milyen határidőkkel készülsz, hogy legyen időd minőségi, jól optimalizált kontentet előállítani.
Sok kisvállalkozás panaszkodik a korlátozott marketing költségkeretekre, de a titok abban rejlik, hogy minőségi tartalomra szánd idődet és pénzedet, még akkor is, ha kevesebb készül belőle. Ezzel hosszú távon sokkal jobb eredményeket érhetsz el, mintha csupán a látszat miatt készítenél valamit.